Denize ve adalara komşu
olmak için lütfen formu
doldurun, sizi arayıp
bilgi verelim.
Bilgilendirme yazısını okudum.
İzin Veriyorum
 
Martı sesleriyle güne uyanan Kerem penceresini açtı; deniz, güneş ve adalar selamladı onu. Salona geçerek televizyon izlemeye başladı. Ardından ailenin diğer üyeleri teker teker uyanmaya başladılar. Adalar manzarası karşısında Sevinç Hanım’ın hazırladığı kahvaltıyı yaptılar ailece… Kahvaltının ardından Burak Bey gazetesini ve kahvesini alarak manzaraya karşı keyif yaparken, Sevinç Hanım da elinde dergisiyle Burak Bey’e eşlik ediyordu. Bir yandan sohbet ediyorlar, bir yandan bu güzel tatil gününde ev keyfinin tadını çıkarıyorlardı. Bu sırada çocuklar da kendi odalarında ders çalışmaktaydı.
Sevinç Hanım, Kerem Bey’e “İstanbul Kartı
Yanına Almayı Unutma” diye seslendi…
 
Ödevlerini tamamlayan Kerem ve Ece’nin aklına parlak bir fikir geldi. “Bugün hava çok güzel, neden adalara gitmiyoruz?” diye sordu ailesine Kerem. Bu fikir başta Sevinç Hanım olmak üzere bütün ailenin çok hoşuna gitmişti. Sürekli pencereden manzarasını izledikleri adaları sonunda yakından göreceklerdi. Büyükanne ve büyükbaba evde kalmayı tercih ederken, Sevinç Hanım ve ailesi 19 dakika sonra Bostancı İskelesi’ndeydi ve kalkan ilk Adalar vapuruna bindiler. Kısa sürede ulaştıkları Büyükada’da keyifli ve eğlenceli bir gün geçirmeye başladılar. Ece ve Kerem kiraladıkları bisikletle ada yollarını turluyor, Sevinç Hanım ve Burak Bey ise yanı başında fayton keyfi yapıyordu. Ardından bir kafede oturarak dondurma yediler ve sonraki vapurla Selective Blue’ya geri döndüler. Ece ve Kerem adayı çok beğenmişti. Bu yüzden Burak Bey onlara, adalar evlerine çok yakın olduğu için sık sık gidebileceklerini söylediğinde mutluluktan havaya uçtular.
Sevinç Hanım, Komşularıyla Açık Hava Sinemasında...
Evlerine döndüklerine Sevinç Hanım evde yemek yapmakla uğraşmak istemediği için, hep birlikte 150 metre mesafedeki sahil restoranlarından birine gittiler. Bu güzel yemeğin ardından, siteye dönerek Blue Cafe’de bir şeyler içerek sohbete daldılar. Bir süre sonra, Burak Bey arkadaşlarıyla futbol maçı izleyeceği için ailesine veda ederek kafede arkadaşlarının yanına geçti. Sevinç Hanım ise, komşuları ve kızı Ece’yle birlikte sitenin Açık Hava Sinemasında film izlemeye karar verdi. Açık havada ve deniz kokusu eşliğinde film izleyecek olmak Ece’yi çok heyecanlandırmıştı. Kerem ise, 5 dakika mesafede olan Bağdat Caddesi’ndeki arkadaşına gidecekti. Arkadaşının annesi onu geçerken aracıyla aldı ve yola koyuldular. Az sonra varmışlardı ve Kerem arkadaşıyla buluşmuştu. Saat geç olduğunda ise hepsi evlerine döndüler ve yoğun geçecek bir haftaya dinlenmiş olarak başlamak için uyumaya karar verdiler.