Denize ve adalara komşu
olmak için lütfen formu
doldurun, sizi arayıp
bilgi verelim.
Bilgilendirme yazısını okudum.
İzin Veriyorum
 
Sevinç Hanım sabah erkenden huzurla uyanarak balkona çıktı ve derin bir nefes alarak şahane havayı içine çekti. Balkonda geçirdiği huzurlu dakikaların ardından, usulca önce eşini, sonra da sonsuz sevgi beslediği çocuklarını uyandırdı. Ardından vakit geçirmekten keyif aldığı şık mutfağına geçerek, ailesine enfes bir kahvaltı hazırladı. Her noktasına gün ışığı değen salonlarında kahvaltılarını yaparken, hepsinin yüzünde huzuru ve mutluluğu okumak mümkündü. Kahvaltılarını tamamladıktan sonra, Burak Bey işe gitmek üzere ailesine veda etti. Avrupa Yakası’ndaki işine gidebilmek için Bostancı Deniz Otobüsüne ulaştı ve trafik stresi yaşamadan Kabataş’taki işyerine geçti.
Önce Alışveriş, Sonra Diş Bakımı Derken
Kendisini Yenilenmiş Gibi Hissediyordu...
 
Her gün trafiğe takılmadan, işine böylesine rahat gidebildiği için çok memnundu. Öte yandan, Sevinç Hanım kızı Ece’yi hazırlayıp 5 dakikada evlerinin yanı başındaki okuluna yürüyerek bıraktı. Kızını öperek okula uğurlarken o günkü planlarını geçiriyordu aklından. Ece hoplaya zıplaya okuluna doğru ilerlerken Kerem de kardeşi gibi evlerinin yakınındaki okuluna yürüyerek kısa sürede ulaştı. Kaliteli ve iyi eğitim veren okulların evlerinin bu kadar yakınında olması sayesinde Kerem ve Ece, sabah erkenden uyanıp trafik stresi yaşamak yerine, okullarına kısa zamanda yürüyerek ulaştıkları için kendilerini şanslı hissediyorlardı. Sevinç Hanım kızını okula bıraktıktan sonra aracına binerek evine 10 dakika uzaklıktaki Maltepe Park AVM’ye gidip alışveriş yapmaya başladı. Alışverişte geçirdiği birkaç saatin sonunda ihtiyacı olan kıyafetleri ve akşam yemeği malzemelerini almıştı. Yorulduğunu fark ettiğinde kahve içmek için küçük bir mola vermek istedi fakat sonra dişçi randevusu olduğunu hatırladı ve kahve planını akşamüstüne erteledi.
Adalara Karşı Yemek Hazırlayan Sevinç Hanım’ın
İçi Huzurla Dolmuştu...
Randevusu için evinin hemen yakınındaki diş kliniğine kısa sürede ulaştı. Önce alışveriş, sonra diş bakımı derken kendini yenilenmiş gibi hissediyordu. Klinikten çıkınca Selective Blue’ya dönerek teras kafe Blue Roof’ta arkadaşlarıyla buluştu. Hafif meltem esintisi saçlarını uçuştururken, mükemmel manzara eşliğinde arkadaşlarıyla sohbet ederek günün yorgunluğunu çıkardı. Keyifli sohbet sürerken, Ece’nin okul çıkış saatinin yaklaştığını fark etti ve kızını almak üzere okula gitti. Bu sırada Kerem de okuldan çıkmış, arkadaşıyla Kadıköy’deki dershanesine gitmek için 12 dakikalık mesafedeki Kartal – Kadıköy Metrosu’na doğru yol alıyordu. Sevinç Hanım ve Ece eve döndüklerinde, Ece ödevlerini yapmak üzere odasına giderken, Sevinç Hanım da akşam yemeğini hazırlamak için mutfağa gitti. Adalara karşı yemek hazırlayan Sevinç Hanım’ın içi huzurla dolmuştu... Burak Bey ve Kerem eve dönünce, büyükanne ve büyükbabayı da sofraya davet edip, Kerem’in esprileri eşliğinde akşam yemeğini yemeye koyuldular. Gözlüğünün üstünden, salonu inceleyen büyükbaba, böylesine güzel bir eve sahip oldukları için çocuklarına gururla gülümsedi.